golf-cam-filmi
polo-cam-filmi
porche-cam-filmi-yapimi
jip-cam-filmi
araba-cam-filmi-ornegi
araba-cam-filmi-calismasi
araba-cam-filmi-ornekleri
araba-cam-filmi-yapimi
golf-cam-filmi polo-cam-filmi porche-cam-filmi-yapimi jip-cam-filmi araba-cam-filmi-ornegi araba-cam-filmi-calismasi araba-cam-filmi-ornekleri araba-cam-filmi-yapimi

Cam Filmi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cam filmi uygulamasını yapacak olan kişinin bu alanda çok tecrübeli olması gerekmektedir. Çünkü ürün oldukça hassas ve doğru uygulama yapılmaması halinde oldukça çirkin bir görüntü oluşmaktadır. Cam filmi uygulaması için;

  • İlk olarak camların temizliği sağlanır.
  • Daha sonra cam ölçülerinin alına bilmesi için cam hafifçe ıslatılır.
  • Suya tutunan filmler uygun ölçülerde kesilir.
  • Filmin alt kısmında bulunan koruyucu kısım dikkatlice çıkarılarak yapıştırılma işlemi yapılmaya başlanır. 
  • Yapıştırma işlemlerinden önce filmlerin çok daha kolay tutunması ve arada kabartı kalmaması ve katlanma olmaması için su, cam sil veya hafif sabunlu su ile camları hazırlamak gerekmektedir. 
  • Filmler plastik düz bir materyalle hiçbir pürüz kalmayacak şekilde yapıştırıldıktan basit bir sıcak üfleme uygulamasından sonra işlem tamamlanmış olmaktadır.

Arabaya Cam Film Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Cam filmi uygulamaları yapılırken işlemlerin ne kadar süreceğini araç büyüklüğü ve cam sayısı gibi etmenler belirlemektedir. Elbette ki uygulamayı yapacak olan ustanın becerisi e hızı da yine geçecek olan süre üzerinde doğudan etki etmektedir. 

Aracınızda cam filmi uygulamalarının en zor yapıldığı kısımlar ön ve arka camlardır. Yapısal olarak biraz daha oval olan bu camlarda uygulama biraz daha uzun sürdüğü gibi ince işçilik ve ustalık da gerektirmektedir. 

Arka cam, sağ yan camlar ve sol yan camların yani toplamda 5 cam için eli hızlı ve profesyonel bir usta ile tamamıyla kaplanması işlemi yaklaşık olarak 3 saat kadar sürmektedir. Elbette bu süre uygulamayı yapacak firma yoğunluğu ve ustanın iş hızına göre değişim gösterecektir. 

Araçlarda Cam Filmi Nasıl Yapılıyor?

Aracınıza cam filmi yaptırmak istediğiniz zaman usta ve firma seçimlerinizi kesinlikle profesyonelliği göz önünde tutarak yapmalısınız. Çünkü uygulamanın kusursuzluğu kesinlikle tecrübeye bağlıdır. Aracınız için firma seçimi tamamlandıktan sonra size uygulama için size randevu verilmektedir. Saatinde gittiğiniz zaman ilk olarak canların özenle temizliği yapılır. Toz, eski film artıkları, diğer çevresel etkiler ile oluşan atıkların tamamen temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde film uygulaması sırasında yırtılma vs olabileceği gibi çirkin ve pürüzlü bir görünüm oluşur. Sonra ölçüleme işlemi yapılarak cama kayganlaşması için uygun sıvı uygulaması yapılarak yapıştırma işlemine geçilir. Ön cam hariç binek bir araç için bu işlem yaklaşık olarak 3 saat içinde bitmektedir. 

Ev Ve Teknelere Cam Filmi Yapılır mı?

Cam filmleri farklı uygulama alanları ile de dikkat çekmektedir. Son dönemlerde özellikle ev ve tekneler için farklı özelliklere sahip olan cam filmi uygulamaları yapılmaktadır. Genellikle çok fazla ışığın kaybolmasının istenmediği bu tarz durumlar için 1 ve 2 numaralı olan cam film uygulamaları yapılmaktadır. Yaz ayları için oldukça ideal olan bu filmlerin kış ayları için de yeterliliği söz konusu olmaktadır. Ancak unutmayın ki numaralar arttıkça ışığın geçirgenliğinin azalması nedeni ile yüksek numaraların uygulaması için bir uzmana danışmak çok daha akılcı olacaktır. Yoksa özellikle evlerde kış ayı için güneşin olumlu etkilerinden faydalanamamak gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Tekneler için bu uygulamada ise iç güvertelerin komple serin kalması sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA