golf-cam-filmi
polo-cam-filmi
porche-cam-filmi-yapimi
jip-cam-filmi
araba-cam-filmi-ornegi
araba-cam-filmi-calismasi
araba-cam-filmi-ornekleri
araba-cam-filmi-yapimi
golf-cam-filmi polo-cam-filmi porche-cam-filmi-yapimi jip-cam-filmi araba-cam-filmi-ornegi araba-cam-filmi-calismasi araba-cam-filmi-ornekleri araba-cam-filmi-yapimi

Araba Cam Filmi Numaraları Nedir?

Cam filmleri pek çok sürücünün tercih ettikleri bir uygulamadır. Cam filmleri sadece aracınızı çok daha çekici göstermekle kalamamaktadır. Olası durumlarda camların patlamasını önler ve aracın iç kısmında bulunan deri ve kumaş döşemeleri de korumaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmanızı sağlar ve araç içindekilerin çok daha rahat yolculuk etmelerini sağlar.

Cam filmleri uygulaması yapılırken ışığı geçirgenlik ve görüş seviyelerine göre özel olarak numaralandırılmaktadır. Aracınızın tüm camları için film uygulamasını yaptırabilmektesiniz. Cam filmleri için dört farklı numaralandırma karşımıza çıkmaktadır. Numaralandırma sırası olarak 1, 2, 3, 4 olarak değerlendirilmektedir. Cam filmi uygulamaları için mutlaka uzman olan kişileri tercih etmelisiniz. Yoksa kısa sürede filmlerinizin hızla yıprandığını ve aracınızın çekici halinden eser kalmadığını göreceksiniz.

Araba Cam Filmleri Neye Göre Numaralandırılır?

Araç cam filmleri ışığı geçirgenlik ve görüş seviyelerine göre numaralandırılmaktadır. Filmlerde numaralarlar arttıkça araç içerisinde giren ışık da giderek azalmaktadır. Yasal olarak belirlenmiş olan seviyelerde araçlarınıza cam filmini uygulaması yaptırabilmektesiniz. Yasal seviyeleri geçe uygulamalar için ise maddi cezaların uygulanması söz konusu olabilmektedir.

Cam filmi uygulamaları için genellikle %70 geçirgenliği olan 2 numaralı olan filmler oldukça çok tercih edilmektedir. Hatta ön cam uygulaması için bile uygun görülmektedir. Muayenelerde ve trafikte sadece 4 numara olarak sınıflandırılmış olan filmlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Çünkü ışığı en az geçiren film 4 numaradır. Bu nedenle uygulama öncesinde yasal düzenlemeleri dikkate alarak harekete geçmelisiniz. Ayrıca film uygulamanızı yapan firmadan da gerekli tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Cam Filmi Numara Sıralandırması

Cam filmleri için 4 farklı numara Sıralandırması bulunmaktadır. Farklı kalite özellikleri olan bu filmlerin asıl özellikleri ışık geçirgenlikleri ve görüş seviyeleri ile alakalıdır. Arabasını biraz daha asil göstermek isteyenlerin çoğu zaman tercih ettiği filmlerin aslında her birinin farklı bir takım özellikleri bulunmaktadır.

Sadece araç içindekilerin konforu veya iç döşemlerin korumasını sağlamayan cam filmleri aslında sürücüler için çok daha konforlu bir sürüş keyfi hedeflemektedir. Özellikle ışığın doğrudan sürücüyü etkilediği saatlerde saraç sürüşünü cam filmleri uygun görüş seviyesi ve ışığı geçirgenliği ile çok daha uygun hala getirmektedir.

Cam Filmlerinde Bulunan Numara Nedir?

Filmlerde yapılan numaralandırmalar;

1 numara olarak numaralandırılmış olan film ışığı sürücüye %85 oranında görüş seviyesi ve ışığı geçirgenlik sağlamaktadır. Işık geçirgenlik seviyesi en fazla olan film budur.
2 numaralı olan film ise %70 oranında görüş ve ışığı geçirgenlik seviyesini sağlamaktadır. En fazla uygulaması yapılan film çeşididir. Ön cam için bile uygulanabilmektedir.
3 numaralı film %55 oranında görüş ve ışık geçirgenliğine sahiptir. Sürüş kalitesi ile ilgili olarak bir takım sıkıntıları beraberinde getirebileceği için yasal düzenlemeler doğrultusunda uygulanmalıdır.
4 numaralı cam filmi ise %40 görüş ve ışığı geçirgenlik seviyesine sahiptir. Sürekli olarak değişim gösteren cam film ile alakalı yasa değişikliklerinden en çok etkilenen ve yasaklanan numaradır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA